Informacija ir patarimai atsakingam lošimui

Lietuviai labai mėgsta sportą, mes esame azartiški ir lošimai mums padeda dar labiau įsitraukti į sporto rungtynes ir pasimėgauti jomis. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žaidėjams kyla problemų su atsakingu lošimu yra tai, kad jie pamiršta, jog lošimas yra pramoga. Tik nedidelė dalis žaidėjų lošimais užsiima profesionaliai, visiems kitiems tai yra pramoga ir kiekvieną kartą atliekant statymą reikėtų pagalvoti, ar statymas atliekamas iš pinigų, kurie skirti lošimams.

Nemaža dalis žmonių galvoja, kad jie viską kontroliuoja ir atlikdami statymus jie tikrai netaps priklausomi, tačiau lošimai kaip ir kitos priklausomybės užpuola tada, kai mažiausiai to tikitės, tada, kai atrodo, jog viskas yra kontroliuojama, iš tikrųjų yra visai kitaip.

Problemos, su kuriomis susiduria žaidėjai

Viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduria žaidėjai yra pinigų stygius. Norint dalyvauti lošimuose ir viską kontroliuoti svarbiausia yra disciplina ir banko valdymas. Nemaža žaidėjų dalis neturi lošimams išskirto banko ir nesilaiko statymų strategijų, kurios leidžia suvaldyti pinigų srautą tiek laimint, tiek pralaimint.

Dažnai žaidėjai su problemomis susiduria tada, kai juos aplanko dideli laimėjimai, tada atsiranda per didelis pasitikėjimas savimi, atliekamų statymų sumos yra neapgalvotos ir keletą kartų pralaimėjus yra ne tik pralaimima viskas, kas buvo laimėta, bet tuo pačiu ir pinigai skirti lošimams. Noras atsilošti ir vėl grįžti į padėtį, kai buvo galimybė statyti dideles sumas, užvaldo žaidėjus ir prasideda kelias į problemas.

Jeigu statymai atliekami iš pinigų, kurie nėra skirti lošimams, tai jau pirmas ženklas, kuris rodo, kad jūsų laukia dar didesnės problemos. Niekada nesiskolinkite ir nežaiskite iš skolintų pinigų. Jeigu jūs prarasite savikontrolę ir atlikinėsite statymus ne pagal savo galimybes, tai anksčiau arba vėliau prives prie įvairių problemų.

Jeigu jūs esate azartiškas, jeigu jums patinka atlikti statymus, pradėkite tai daryti nuo mažų sumų. Domėkitės sporto lažybomis, ieškokite informacijos apie lošimų strategijas, kaip valdyti banką, kokius statymus atlikti. Išsirinkite savo mėgstamiausią sporto šaką lošimams, nestatykite bet ko ir bet kur. Jeigu savęs nesuvaldysite, susidursite su problemomis, kurios prives prie dar didesnių problemų – bankrotas, šeimos praradimas, draugų nusisukimas nuo jūsų.

Kaip sužinoti, kad turite problemų su lošimu?

Jeigu manote, kad jūs viską kontroliuojate ir neturite jokių problemų su lošimu, mes siūlome pasidaryti šį minimalų testą ir pasitikrinti, ar kurie nors iš šių teiginių jums tinka ar ne. Tai yra vieni iš požymių, kurie parodo, kad jūs jau turite problemų su lošimu ir kol nėra vėlu, šias problemas reikia spręsti.

Jeigu šiuose požymiuose atpažįstate save, mes rekomenduojame susimąstyti ir pagalvoti, ar tikrai neturite problemų lošimuose. Laiku pradėjus spręsti problemas, galite išvengti didelių problemų ateityje, kurias suvaldyti bus labai sunku. Per lošimus išyra šeimos, žaidėjai įklimpsta į dideles skolas, neleiskite, kad ir jums tai nutiktų.

Ką reikia žinoti, norint išvengti lošimo problemų

Svarbiausi dalykai norint išvengti lošimo problemų yra disciplina ir banko valdymas. Lošimams turi būti išskiriama suma pinigų, su kuria jūs dalyvausite lošimuose. Į lošimams skirtą banką turi būti įnešti tie pinigai, kurie nėra skirti jūsų pragyvenimui ir jeigu juos pralaimėsite, nuo to jūsų gyvenimas visiškai nepasikeis. Kai žaidžiate iš pinigų, kurie skirti lošimams, jūsų psichologija veikia visai kitaip, jūs nejaučiate poreikio laimėti čia ir dabar, o su laimėtais pinigais neplanuojate išspręsti esančias problemas. Jeigu norite, kad lošimas jums būtų tik pramoga, išsiskirkite sumą pinigų kaip ir kitoms pramogos ir tiesiog mėgaukitės statymais. Mėgaukitės laimėtomis rungtynėmis, domėkitės ir ieškokitės informacijos, jauskite malonumą tada, kai laimite ir nekreipkite dėmesio į statymo sumą. Vienam žaidėjui 100€ gali reikšti tiek, kiek jums 10€, todėl neapsigaukite dairydamiesi į šonus ir kontroliuokite savo banką.

Pagalba: kur kreiptis?

Jeigu jums arba jūsų artimiesiems reikia pagalbos nuo lošimų, visada galite kreiptis į atitinkamas organizacijas, kurios teikia pagalbos paslaugas. Viena iš jų yra „Gambling Therapy“ - gamblingtherapy.org/lt organizacija. Tai yra tarptautinė organizacija, kuri padeda su lošimais turinčių problemų žmonėms.

Lietuvoje veikianti nebenoriu-losti.lt organizacija yra ta vieta, kur galima pateikti prašymą sustabdyti save nuo lošimų arba nutraukti lošimus visam laikui. Čia galima pradėti gydymo procesą ir išspręsti visas su lošimais susijusias problemas. Todėl, jeigu matote ir jaučiate, kad tai yra pagalba, kurioms reikia jums arba jūsų artimiesiems, kreipkitės nieko nelaukdami.

open
Top